Upał

Upał - Marcin Ciszewski

Marcin Ciszewski mnie nie zawiódł: w kolejnej jego książce którą przeczytałem jest wszystko czego oczekiwałem: wartka akcja, brudne zagrania służb specjalnych, trochę niespodziewanego humoru, barwnie opisani normalni (tzn. nie stanowiący wiernego odbicia supermenów i super czarnych charakterów, tylko normalne osoby mające swoje życiowe wzloty i upadki) bohaterowie zarówno pierwszo jaki i drugo planowi.

Autor bardzo dobrze czuje się w temacie poruszanym w swoich książkach. W ciekawy i obrazowy sposób pokazuje jak w obecnych czasach, mając trochę wiedzy specjalistycznej, łatwo można przeprowadzić poważy zamach i zdestabilizować działania służb porządkowych oraz doprowadzić tłum do nieobliczalnej i skrajnej paniki.

 

Polecam „Upał” wszystkim miłośnikom dobrze napisanej historii sensacyjnej, ale radzę zacząć czytanie od pierwszej części przygód Jakuba Tyszkiewicza pt. „Mróz”, bo w tej książce kilka ważnych wątków stanowi kontynuację historii z pierwszej części.

 

 

Edit: 07 grudnia 2014r.
Po przeczytaniu trzeciej części trylogii pt "Wiatr" uważam, ze powinna być ona umieszczona na pierwszym miejscu. Dopiero po jej przeczytaniu proponuje zabrać się za "Mróz" i "Upał"